Мармур – це карбонатна метаформічна гірська порода, що утворилася внаслідок перекристалізації під впливом високої температури та тиску вапняку чи доломіту. Її структура дрібно-, середньо- та крупнозерниста. Рожевий, жовтий, сірий або чорний відтінки мармур набуває завдяки домішкам доломіту. Дуже особливо виглядають однорідні мітки мармуру, такі як статуарний або скульптурний.

Мармур часто використовують для виготовлення пам’ятників, а саме монументальних скульптур та надгробків. Поширеною практикою є використання його для зовнішнього облицювання та оздоблення будівель. Подрібнений мармур, що залишається після більшої роботи, перемелюють у мармурову крихту або подрібнений пісок. З яких виготовляють кам’яні мозаїки або штукатурки, зараз дуже популярні для оздоблення інтер’єру як одне з багатих оздоблень. А найбільш підходящі мармурові залишки перетворюють на борошно та застосовують у сільському господарстві.

Для виготовлення композицій, рельєфів та об’ємних статуй використовують переважно однотонний мармур із однієї «брили» каменю. Рідше беруть кольоровий чи чорний, хоча дуже пафосно та помпезно виглядає. Найбільш поширене у виготовленні декоративних фонтанів, стільниць, сходів та ваз.

Особливості мармурових виробів

Міцністю та пластичністю відрізняється цей камінь. Кожен виріб із цього благородного каменю виглядає стильно та вишукано. Інтер’єр або екстер’єр, виготовлений з нього, радуватиме око та підніматиме настрій. Не існує одного малюнка або відтінку мармуру – каміння унікальне.

Наскільки б не був гарним предмет з мармуру, настільки він дуже вибагливий. Через свою пористу структуру здатний поглинати речовини. Якщо щось потрапить на поверхню, то там і залишиться, мається на увазі колір. Тому мармурові вироби вимагають належного швидкого очищення та ретельного догляду.

Як доглядати мармурові витвори?

Коли все правильно було зроблено при виготовленні мармурової продукції, то не важко надалі її доглядати. Через зазначені вище властивості мармуру не можна в жодному разі використовувати наступні речовини:

  • абразивні порошкоподібні миючі засоби;
  • кислотовмісні речовини;
  • дуже концентрованого миючого засобу, не розбавленого водою;
  • знаряддя, які застосовують для прибирання, які можуть дряпати поверхню.

Якщо не дотримуватися вказівок про чищення мармуру, то він дуже швидко стане тьмяним і будуть помітні подряпини. Такий вид каменю вже не радуватиме естетичне око шанувальника шляхетного каміння.

У той же час, щоденний догляд мармурових виробів дуже простий. Використання м’якої тканини, змоченої звичайною водою або найпростішим мильним розчином, буде цілком достатньо для чищення. Мармурову поверхню протирають спочатку вологою тканиною, а потім сухою. Найкраще підійдуть такі тканини, як оксамит або шматок натуральної замші. Можна кілька разів на рік використовувати звичайний миючий засіб для посуду. Потім за тією ж схемою витирають каміна сухо і завершують поліруванням тканиною.

Щоб бруд глибоко не проникав, а також і для профілактики великих забруднень, рекомендується застосовувати спеціальні полірувальні рідини та віск. Це утворює на поверхні каменю захисну плівку, що дозволяє бруду в’їдатися в зернисту мармурову структуру. Правильний догляд та полірування збережуть зовнішній вигляд та захистять крихкість каменю.

Коли ж все ж таки не вдалося вберегти цей благородний матеріал від забруднень, а ще гірше за пошкодження або подряпини. Самостійне видалення цих проблем не завжди може дати очікуваний ідеальний результат очищення. Мармур може залишити ледь помітні наслідки свого забруднення, ви, звичайно, розчаруєтеся. Найправильнішим способом видалення пошкоджень на мармурових поверхнях або виробах буде звернутися до організації, яка займалася їх виготовленням. Вона зможе відполірувати ваш пошкоджений мармур. Процедура копітка, вимагає витрат часу, робить шар мармуру дещо тоншим, але виріб виглядатиме як новий. До такої процедури вдаються вкрай рідко, але вона ефективна.

Існують безпечні спеціалізовані засоби для чищення комірчастого каміння, у тому числі і для мармуру. Вони дозволяють у домашніх умовах почистити камінь, навіть якщо він дуже забруднений.

Інтернет магазин пам’ятників MG-Stone давно працює зі шляхетним мармуром, тому пропонує і його очищення. Менеджери проконсультують, як краще видалити забруднення. А якщо вам не вдасться в домашніх умовах з ним впоратися, їх спеціалісти приїдуть на місце або за необхідності забравши в майстерню, почистять мармурові вироби. Гарантія, якість та довіра клієнта найважливіша для компанії MG-Stone.

Вироби з природного каменю — пам'ятники, каміни, стільниці, підвіконня та сходи. Майстерня функціонує на ринку більше 40-ка років.

Our Hours

  • Weekdays
    9:00 - 17:00
  • Saturday
    9:00 - 17:00
  • Sunday
    Closed