Єврейські пам’ятники

Єврейські пам’ятники

Коли людина йде з життя в іудаїзмі це сприймається, як природний перехід з одного світу в інший. Однак родичі померлих сумують і після 30 днів або 12 місяців після похорону, віддаючи данину поваги близьким, вони встановлюють на могилі скромні єврейські надгробки. Відповідно до релігійних канонів пам’ятник необхідний для позначення місця поховання.

Іудейський пам’ятник (Мацева), роблять із природного каменю, в основному, граніту, щоб пам’ять про померлого збереглася на століття. У різних частинах світу єврейські діаспори самі встановлюють правила, що регламентують вид надгробка, термін його установки на могилу.

Єврейський пам’ятник з надгробною плитою

Іудейські пам’ятники в європейськiй діаспорі, строго дотримуються Тору, роблять без зображення покійного, тоді як на пострадянському просторі, це правило не дотримується строго. На обелісках пишуть короткі епітафії, активно використовують ритуальні малюнки і символи. Якщо покійний досяг успіхів в професії, то це теж відбивається на стелі у вигляді малюнка – гравюри (ножиці, книга, музичний інструмент).

Особливості пам’яток для іудеїв – рекомендації і правила

При оформленні поховання та встановлення монументів на могилу близькі в основному спираються на існуючі релігійні правила і рекомендації:

 • відповідно до віри перед смертю всі рівні і тому іудейські надгробні пам’ятники зазвичай відрізняються стриманою формою і мінімумом елементів декору;
 • майже завжди відсутні портрети, зображення тварин, птахів і квітів;
 • традиційна надгробна стела має форму арки або прямокутного вертикального каменю з арочним склепінням;
 • в іудаїзмі допускається установка одного пам’ятника на кілька поховань;
 • сучасні пам’ятники різних розмірів часто мають фігурну горизонтальну або вертикальну форму, прикрашені різьбленими орнаментами і іноді фотографією (керамічною, кольоровою або вигравіруваною), іноді і скульптурним різанням.

Замовити єврейські пам’ятники на кладовище можна з шестикутною зіркою Давида, підсвічниками на сім свічок (менора) і в деяких випадках наявності ніші для поминальної свічки на задній стороні стели.

Епітафії, як правило, пишуться на івриті та місцевою мовою. Напис на надгробку євреї завжди починають словами «Тут спочиває», після вказують ім’я померлого і його батька, дату смерті за єврейським календарем. У деяких випадках перераховуються всі чесноти покійного.

У нас ви можете купити типовий єврейський пам’ятник або замовити стелу на кладовищі по індивідуальному ескізу з фото або без. Ми створюємо складні і красиві конструкції швидко і якісно. Єврейські пам’ятники в Україні ви можете придбати на будь який смак. Ми виконаємо замовлення будь-якого ступеня складності: від вертикальних стел до меморіальних комплексів на кладовищі, прикрашених огорожами, цоколями, квітниками і гранітними вазонами.

Глибока повага до звичаїв представників різних конфесій, дозволяє нам прекрасно справлятися з будь-якими замовленнями.

Вироби з природного каменю — пам'ятники, каміни, стільниці, підвіконня та сходи. Майстерня функціонує на ринку більше 40-ка років.

Our Hours

 • Weekdays
  9:00 - 17:00
 • Saturday
  9:00 - 17:00
 • Sunday
  Closed